ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Svinīgs sarīkojums Zelta kāzu jubilāriem

26.11.2011.
Ozolmuižas pilī godināja Zelta pārus

Aizvadītajā sestdienā Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižas pilī svinīgi godināja pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 gadu. Pasākumam pieteicās 6 ģimenes, bet Alojas novadā Zelta kāzas šogad atzīmēja 11 pāru. Svinīga stipro ģimeņu godināšana nu kļuvusi par novada tradīciju. To Alojas novada Dzimtsarakstu nodaļa iedibināja pērn, kad godināja divas zelta ģimenes. Šogad Zelta kāzas svinēja Aina un Egons Tomsoni, Austra un Ilmārs Liepiņi, Ausma un Bruno Vilciņi, Liega un Edvīns Asperi, Ziedīte un Laimonis Rudzīši un Ella un Juris Beņķīši. Godināšanas ceremonija sākās ar pāru ienākšanu zālē. Viņus svinīgi pavadīja Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne un izpilddirektors Gundars Karlsons.

Pasākumu atklāja Alojas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Lāčauniece. Uzrunā viņa ģimenes dzīvi salīdzināja ar gleznu, kurai ir visdažādākās krāsas un tāds rāmis, kādu ģimene dzīves laikā izveido. Zelta ģimeņu rāmis ir no ozolkoka – tas ir stiprs, sīksts un pamatīgs, - teica I. Lāčauniece.

Alojas novada domes priekšsēdētāja D. Vilne, uzrunājot gaviļniekus, apbrīnoja ģimeņu prasmi 50 gadu garumā saglabāt sirsnību, uzticību un paļāvību vienam pret otru. Jūs esat mūsu visu guvums. Man ir ļoti liels gods sveikt šīs stiprās ģimenes, arī tās, kuri šodien nav klāt. Sirsnīgs paldies par krietnu kopā nodzīvoto mūžu! – uzrunā teica priekšsēdētāja. Katram pārim viņa dāvināja Alojas novada domes sarūpētu naudas prēmiju un ziedus. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Ilga Šmite aicināja gaviļniekus parakstīties Goda grāmatā. Nelielu dzīvesstāstu par katru ģimeni pastāstīja Alojas kultūras nama vadītāja Ineta Laizāne.

Pēc tam Zelta pārus sveica viņu tuvinieki, arī pilsētu un pagastu pārvaldnieki ar īpaši sagatavotu uzrunu. Svinīgā pasākuma noslēgumā I. Lāčauniece pasludināja Zelta kāzas par noslēgtām un aicināja pārus teikt jāvārdu, apliecinot to ar rūgts. Drosmīgākie zelta pāri dejoja kāzu valsi, bet noslēgumā jubilāri tika aicināti nobaudīt svētku torti un saskandināt pa šampanieša glāzei. Profesionāla fotogrāfa vadībā tapa fotogrāfijas, kuras gaviļnieki saņems kā skaistu piemiņu no svinīgā sarīkojuma.

     Bilžu albums >>>

Liānas Lilenblate-Sipko teksts
L.Lilenblates-Sipko un Aivara Drāznieka foto
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________