ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Aloja -> Ausekļa vidusskola

18.11.2011.
Alojas sākumskola Latvijai

Rudens spītīgi turas pretī ziemas brīnumam un atnākšanai. Pavisam drīz jau pirmā advente, un tā mums liks atskatīties uz paveikto un atskaitīties par padarīto.

Skola ir tā vieta, kur mēs, pieaugušie ar savu nostāju un izturēšanos varam savus skolēnus celt un rādīt viņiem pareizo virzienu. Tā ir atbildības sajūta, kuru mēs izjūtam pret skolēniem, jo lielāko dienas daļu tie pavada mūsu, skolotāju, sabiedrībā.

Antuans de Sent-Ekziperī „Mazajā princī” teicis: „Zini...mana puķe, es par viņu atbildu! Un viņa ir tik vārga! Un viņa ir tik naiva! Viņai ir tikai četri niecīgi ērkšķi, lai aizstāvētos pret pasauli....”

Nevienam nav noslēpums, ka katram no mums ir savi ērkšķi, bet kopā darot labas un skaistas lietas, mēs šos ērkšķus darām maigākus, vai ļaujam tiem izzust pavisam.

Šogad svinējām Latvijas 93 gadadienu. Arī Alojas Ausekļa vidusskolas sākumskolas skolēni prasmīgi un aizrautīgi gatavojās svētkiem.


10 Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni (Rūdolfs Āboltiņš, Markuss Ķirsis, Rūta Kaļva, Edvards Kaļva, Rēzija Bartkēviča, Karīna Jenča, Edgars Irbe, Roberts Irmejs, Jānis Dubra, Kristīne Oinaskova) un Puikules pamatskolas skolēns Ernests Melbārdis mācās arī Alojas Mūzikas un mākslas skolas sagatavošanas klasē. Viņi par godu Latvijas dzimšanas dienai veltījuši zīmējumu izstādi „Mani labie darbi Latvijai”. 17.novembrī izstādes noslēgumā mazie mākslinieki dāvināja skolasbiedriem nozīmītes, uz kurām attēloti viņu darbi.


Aizklātajā balsošanā, par veiksmīgākiem tika uzteikti Rūtas Kaļvas zīmējums „Spāre”, ...


Rēzijas Bartkēvičas „Zaķis”...


...un Roberta Irmeja „Mušiņa”.

Turpinājumā visi sākumskolas skolēni izspēlēja erudīcijas spēli , kurā parādīja savas zināšanas par valsti, Alojas novadu, skolu, matemātikā un dabaszinībās, drošībā.


1.a klase


1.b klase


2. klase


3.klase


4. klase

Nepalika daudz neatbildētu jautājumu, savukārt mīklu pasaulē skolēni sajutās kā „mājās”. 17.novembris sākumskolas skolēniem noslēdzās ar jauku dziedošo pasākumu „Dziedam Tev, Latvija”.

Pavisam drīz sākumskolā ciemosies Limbažu sākumskolas skolotāja Indra Ābele un dalīsies pieredzē, kā interesantākas padarīt latviešu valodas stundas, izspēlējot interaktīvās pasakas. Skolēni varēs būt kopā ar sev tik mīļajiem pasaku varoņiem Vinniju Pūku, Zīļuku un citiem.

Aktīvi iesaistot prātu, emocijas, jūtas, meklējot atbildes uz izvirzītajiem jautājumiem, mēs varam izdarīt daudz skaistu un lielu lietu!

Inatra Vaļicka,
Alojas Ausekļa vidusskolas direktores vietniece mācību jomā,
sākumskolas MK vadītāja
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________