ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Auto Foto Rallijs 2011

08.10.2011.
AutoFotoRallijs uzņem apgriezienus

Aizvadītajā sestdienā 100 km garumā Alojas novadu aizraujošā AutoFotoRallijā iepazina 13 komandas. Tās nebija ātruma sacīkstes, bet gan taktikas spēle, kurā par uzvarētāju kļuva komanda ar vislielāko kontrolpunktos iegūto punktu skaitu un vismazāko kilometrāžu.

Rīta pusē Alojā notika komandu reģistrēšanās. Katra komanda tika pie novada kartes un kontrolpunktu attēliem. Sacensību laikā dalībniekiem bija jāatrod kartē atzīmētās vietas un pie tām jānofotografējas. Kontrolpunkti aptvēra teju visu novadu, veidojot 11 pieturvietas. Četros punktos dalībnieki saņēma bonusa punktus, ja izpildīja doto uzdevumu. Staicelē pie vecās muzeja klētiņas mēģināja atpazīt senos darbarīkus un priekšmetus, Ungurpils saimniecībā „Lielkalni” bija iespēja pārbaudīt zināšanas dažādu ogu un augļu atpazīšanā, Staicelē pie „Ķekaru” mājām nācās salasīt 100 zīles minūtes laikā, bet Alojas bibliotēkā dalībnieki risināja krustvārdu mīklu, kurā bija jautājumi par novadu.

Staicelē pie tradīciju nama komandām bija jāatgriežas līdz pulksten 14, ko visas arī ievēroja. Finišā katra komanda nodeva nobraukto kilometru skaitu, bonusa punktu karti un atrādīja fotogrāfijas. Kamēr tiesneši devās apspriesties, dalībnieki baudīja Mārītes Apiņas gatavoto zupu, iesaistījās puikulietes Dignas Virkstenes vadītajās lustēs un pārsprieda redzēto. Starp 13 komandām bija arī dalībnieki no Ogres. Vieskomanda dalījās pieredzē par šāda veida sacensībām viņu pusē. Pozitīvākais mūspuses rīkotajā rallijā esot tas, ka šeit sacensības notiek daudz mierīgākā gaisotnē, neesot steiga un te nevērtējot laiku, kurā maršruts izbraukts. Tas ļauj koncentrēties uzdevumiem un patiešām izzināt lietas, kuras līdz tam bijušas svešas. Ogrēnieši stāstīja, ka viņu rīkotajās sacensībās vienmēr iepazīti kaimiņu novadi. Tagad viesi solījās ņemt piemēru un turpmāk, izstrādājot maršrutu, aptvert savu Ogres novadu.

Priecēja tas, ka komandas bija rūpīgi domājušas par tēlu, iejūtoties dažādās lomās, izmantojot spilgtas krāsas vai kādu kopīgu elementu. Šoreiz uzvarētāja laurus plūca alojiešu „Baltais citrons”, aiz sevis atstājot komandas „Bīstamās mājsaimnieces un Lieliskais vīrietis” un „Ūpji” no Staiceles.

Pasākuma organizatori saka sirsnīgu paldies visiem, kuri palīdzēja pasākuma organizēšanā!

Uz tikšanos nākamajās sacensībās 2012.gada 4.maijā!

     Bilžu albums >>>

     Rezultāti (.xls) >>>

Liānas Lilenblates-Sipko teksts
Liānas Lilenblates-Sipko un Andas Timermanes foto

Auto, foto rallija dalības noteikumi

1. Komanda jāpiesaka līdz 2011.gada 7.oktobrim sūtot pieteikumu uz e-pastu; inganeimane@inbox.lv norādot komandas nosaukumu un stūrmaņa vārdu, uzvārdu, un komandas dalībnieku vecumu., vai 2011.gada 8.oktobrī no plkst. 10.00-10.30 reģistrējoties rallijam starta vietā.

2. Jāsamaksā dalības maksa 4 Ls no komandas , piesakoties pasākuma dienā dalības maksa 5 Ls no komandas

3. Katra rallija komanda saņems numurētas dalībnieku atšķirības zīmes, rallija ceļvedi, kurā būs leģendas un karti ar kontrolpunktiem.

4. Jāierodas rallija leģendā norādītajos kontrolpunktos (tādi būs līdz15) un jāveic paredzētie uzdevumi. Iegūsiet punktus, kurus finišā apkopos un noteiks uzvarētājus.

5. Noslēgums –finišs līdz plkst. 14.00 pie Tradīciju nama Staicelē, kustēšanās un lustēšanās, zupas ēšana. Uzvarētāju apbalvošana visdažādākajās nominācijās!

Noteikumi:
a) Ierašanās ar transporta līdzekli.
b) Par komandu tiek uzskatīts viens transportlīdzeklis un tā pasažieri (līdz 4).
c) Transporta līdzeklim jāatbilst visām tehniskajām prasībām, jābūt OCTA un derīgai TA.
d) Rallija dalībniekiem OBLIGĀTI jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Par personisko drošību atbild paši dalībnieki.
e) Ātrums un laiks netiks vērtēti. Starta secība pieteikšanās kārtībā.
f) Nav obligāts nosacījums izbraukt visus kontrolpunktus.
g) Rallija un noslēguma pasākuma dalībniekiem jāievēro sabiedriskās kārtības noteikumi un atbildīgo personu norādījumi.
h) Līdzi jābūt fotoaparātam (pārbaudiet baterijas un atmiņas karti), nofotografētie attēli būs jāuzrāda finišā.
k) Komandas stūrmanim parakstoties reģistrācijas protokolā, viņš uzņemas atbildību par iepriekš minēto noteikumu ievērošanu. Pasākuma organizatori neuzņemas nekādu atbildību.


Vērtēšana:
a) Pasākuma maršruts ietvers sevī Alojas novadu, maršruta aptuvenais garums 100 km.
b) Pasākuma laikā dalībniekiem jāatrod kartē norādītie punkti un jānofotografējas pie tiem, fotogrāfijā jābūt redzamiem visiem komandas dalībniekiem, izņemot fotogrāfu.
c) Leģendas lapā pie fotogrāfijām balts aplītis nozīmē, ka šajā vietā būs jāveic uzdevums.
d) Par katru pareizi atrasto kontrolpunktu – 10 punkti.
e) Tiks vērtēts nobraukto kilometru skaits, jo mazāk nobraukts, jo vairāk punktu ( sk. tabulu pielikumā)
f) Katra komanda saņems arī bonusu punktu karti, kurā tiks atspoguļoti iegūtie bonusa punkti, kurus varēs iegūt īpaši labi izpildot kādu no uzdevumiem, par katru bonusa punktu saņemsiet +10 punktus pie kopvērtējuma.
g) Vienādu punktu skaita gadījumā, uzvarētāja būs tā komanda, kurai būs vairāk bonusa punkti.

Papildus informācija: inganeimane@inbox.lv
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________