ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Aloja -> Bibliotēka -> Uzbrauktuve

30.09.2011.
Pie Alojas bibliotēkas atklāta uzbrauktuve

30. septembrī Alojā notika svinīgs pasākums, kurā atklāja uzbrauktuvi pie pilsētas bibliotēkas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) sadarbībā ar būvuzņēmumu „RE&RE” pie bibliotēkas izveidoja uzbrauktuvi, lai to varētu apmeklēt cilvēki ratiņkrēslos, veci ļaudis un jaunās māmiņas ar ratiņiem.

„Dzīve un sapņi ir vienas un tās pašas grāmatas lappuses, tāpēc droši varu teikt – sapņi mēdz piepildīties”, - atklāšanas brīdī sacīja Alojas bibliotēkas vadītāja Sarmīte Frīdenfelde. Pateicoties atsaucīgam uzņēmumam „RE&RE”, šis sapnis ir īstenojies. S.Frīdenfelde paldies teica ne tikai uzņēmumam un Biedrībai, bet arī Limbažu Galvenās bibliotēkas direktorei Dzintrai Justai, kura alojiešus iedrošināja vērsties pēc palīdzības.

Atklāšanā klāt bija „RE&RE” ģenerāldirektors Didzis Putniņš, kurš kopā ar Martu Čukuri grieza uzbrauktuves atklāšanas lenti.
„Kad mūs uzrunāja par iespēju palīdzēt Martai patstāvīgi iekļūt bibliotēkā, mums nebija šaubu. Bērni, kuri tiecas pēc zinībām un grāmatām ir mūsu rītdienas zvaigznes. Un šīs zvaigznes ir jāatbalsta. Novēlam, lai Alojas novada bērni, kuri apmeklē bibliotēku, arī, Marta, lasot grāmatas, piedzīvo arvien jaunus un aizraujošus piedzīvojumus laikā un telpā. Vienmēr par padarīto sakām „lūdzu”, bet šoreiz teikšu – paldies, ka mēs to varējām darīt!”, sacīja būvuzņēmējs.


Biedrības direktore Olita Pričina-Voitika priecājās, ka, meklējot šī projekta realizētājus, izveidojusies sadarbība ar „RE&RE”, kas piekrita uzbrauktuvi izveidot bez maksas.


Arī Marta pateicās labvēļiem un sapņa īstenotājiem: „Esmu priecīga, ka tagad kopā ar draudzenēm pēc skolas varu apmeklēt bibliotēku, izvēlēties grāmatas lasīšanai vai vienkārši pavadīt brīvo laiku. Līdz šim tas tik bieži neizdevās, jo bija jālūdz vecāku palīdzība iekļūšanai bibliotēkā”.
Alojas bibliotēka no uzņēmuma saņēma vēl vienu dāvanu – Bērnu/Jauniešu žūrijas grāmatas. Alojas bibliotēka bija viena no tām, kurā Bērnu/Jauniešu žūrija līdzekļu trūkuma dēļ nevarēja notikt. Akcijas „Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” mērķis ir nepieļaut, ka Latvijas bibliotēkās tiek apturēta šī bērnu lasīšanas veicināšanas programma. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pateicoties uzņēmumam RE&RE, žūrija turpināsies arī Alojas bibliotēkā.


Mazie lasītāji no Bērnu/Jauniešu žūrijas un LNB Atbalsta biedrības saņēma M. Runguļa grāmatu „Sniega cilvēki”, pierakstu kladi un žūrijas nozīmīti.

Alojas novada domes priekšsēdētāja Dace Vilne pateicības vārdus veltīja projekta realizētājiem: „Šis ir tas brīdis un notikums, kad patiesi varam teikt – ir gājis no sirds uz sirdi. Paldies saprotošiem un labsirdīgiem cilvēkiem!”.


Svētku noskaņu papildināja Alojas mūzikas skolas audzēkņu sniegums. Noslēgumā dalībnieki cienājās ar svētku kliņģeri un nogaršoja viesu sarūpēto torti.


Jaunatklātā uzbrauktuve pie Alojas pilsētas bibliotēkas.

Liānas Lilenblates-Sipko
teksts un foto
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________