ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Aloja -> Liepiņas LNT "Dziedošās ģimenes" finālā

11.09.2011.
Liepiņu ģimene: "Mēs gribam atvērt savu sirdi..."

11. septembra vakarā Rīgas Kinostudijā notika LNT šova „Dziedošās ģimenes” fināla pirmā kārta. Ar trešo kārtas numuru uz skatuves kāpa mūsējie – Liepiņu ģimene no Ungurpils – mamma Kristīne ar meitām Laini, Lieni un Leldi. Šajā nedēļā ģimenēm bija jāizvēlas sev tīkamākā dziesma no izcilāko latviešu komponistu repertuāra.

Mūsu meitenes klausītāju un konkursa žūrijas vērtējumam nodeva Imanta Kalniņa un Ainara Mielava skaņdarbu „Tā”. Mamma Kristīne stāsta, ka izvēlēties I.Kalniņa dziesmu neesot bijis grūti, jo šī komponista darbi esot tuvi ne tikai viņas sirdij, bet arī meitenēm. „Kalniņa dziesmās ir dvēsele...”, - saka Kristīne.

Svētdien ap pusdienas laiku kopā ar konkursa dalībniecēm posos uz Rīgu, jo plkst.14 Rīgas Kinostudijā viņām sākās mēģinājumi vakara koncertam. Ierodoties filmēšanas paviljonā, satikām Laines draugus – Madaru un Uģi, kuri priekšnesumā piedalīsies ar deju. Ģērbtuvēs meitenes steidz skatīt izlikto ģimeņu uzstāšanās kārtību koncertā un noskaidrot, cikos jābūt pie grimētājas un frizieres. Mēģinājumu starplaikā ungurpilietes pārsteidza režisoru Arvīdu Babri, uzdāvinot grāmatu, par alojieti – Pirmo Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentu Indriķi Zīli. Arī tiešraidē vadītājs Normunds Rutulis, piesakot Liepiņu ģimenes uzstāšanos, visai Latvijai vēstīja par izcilo diriģentu, kurš nācis no Alojas novada.

Visbeidzot klāt vakars un 2. filmēšanas paviljona zālē sāk pulcēties ģimeņu draugi, radi un atbalstītāji.

Pirms tiešā ētera fotogrāfs sapulcēja visus konkursantus uz skatuves, lai uzņemtu kopbildi. Jau pēc mirkļa konkurss sākas un uz skatuves viena pēc otras iznāk dziedošās ģimenes. Prožektoru gaismā mirdz arī Liepiņu ģimene – gaiši zilās kleitās tērptas, laimīgas un starojošas.

Tērpus šim uznācienam trijās dienās uzšuva mamma Kristīne. Audumu kleitām iegādājusi trešdien un jau sestdienas vakarā tērpi bijuši gatavi. Tad nolēmušas, ka, ja izdosies tikt konkursa nākamajā kārtā, būs jāpērk kārtīga šujmašīna. „Izšūt visām tērpus tik ātrā laikā ar veco rokas šujmašīnu ir problemātiski, pēc tam vairākas dienas sāp roka un plecs”, - skaidro mamma.

Koncertā dziedājumu pirmā uzsāka jaunākā meita Lelde, tad pievienojās Laine un vēlāk arī mamma ar Lieni. Pēc izjustās un emocionālās uzstāšanās Liepiņu ģimene saņēma pozitīvus un atzinīgus vārdus no žūrijas – Ata Auzāna, Katrīnas Pasternakas un Ulda Marhilēviča.

Kopvērtējumā Ungurpils meitenes ieguva 30 punktus un augstu vērtējumu arī no skatītājiem, iekļūstot konkursa nākamajā kārtā.

Ungurpilī atgriezāmies pirms trijiem naktī. Meitenes pa ceļam aizsnaudušās, jo nogurušas, bet tajā pašā laikā emocionāli uzlādētas un laimīgas. Jau no rīta visām jāceļas un jādodas ikdienas gaitās – mammai uz darbu Alojas bibliotēkā, Lainei uz lekcijām Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet Leldei un Lienei uz mācībām Alojas Ausekļa vidusskolā. Liene šoruden uzsāka mācības 12., bet Lelde 10.klasē. Mamma un māsas ļoti lepojas ar Laini, kura pavasarī ar labām sekmēm beigusi A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolu un iekļuvusi budžeta grupā Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pavasarī izturējusi konkursu un ieguvusi arī Vītolu fonda stipendiju. Stipendijai ik pavasari var pieteikties 12.klases skolēni, kuru sekmju vidējais vērtējums ir augstāks par 7.5 ballēm.

Sarunā Liepiņu ģimene atzīst, ka pēdējās nedēļās saņem milzīgu atbalstu un uzmundrinājumus no ungurpiliešiem, darba kolēģiem un skolasbiedriem. Meitenes stāsta, ka skolā bieži nogurst no uzmanības apliecinājumiem, bet reizē arī rodas pozitīvas sajūtas par to, ka tiek novērtētas un ar viņām novadā lepojas. Kristīne skaidro, ka piedalīšanās šovā prasa ļoti lielas pūles, jo ikreiz jālūko transports, lai 2x nedēļā nokļūtu Rīgā. Arī tērpi jāgādā, priekšnesums jāgatavo. „Nesūdzamies, tā bija mūsu izvēle piedalīties. Mēs nedzenamies pēc uzvaras, gribam tikai ļaudīm atvērt savu sirdi un priecēt ikvienu ar to, kas mums labi padodas!”, - saka Kristīne.

Šo svētdien, 18. septembrī 20:20, Liepiņu ģimene uzstāsies ar Z.Liepiņa dziesmu „Negaisa laikā”, kuru savulaik izpildīja populārā dziedātāja Mirdza Zīvere.

Atbalstīsim uzņēmīgās novadnieces un turēsim īkšķus, lai viss izdodas!

L.Lilenblates-Sipko teksts un foto
Foto: no Liepiņu ģimenes albuma
video: Kristiansll, www.youtube.com
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________