ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Tautas nobalsošana

23.07.2011.
Tautas nobalsošana Alojas novadā par 10.Saeimas atlaišanu

Alojas novadā tautas nobalsošanas dienā, 23.jūlijā, darbojās 5 vēlēšanu iecirkņi – Alojā, Staicelē, Braslavas pagasta Vilzēnos un Brīvzemnieku pagasta Puikulē un Ozolmuižā. Kopā 5 novada iecirkņos nobalsoja 2 378 vēlētāji. PAR Saeimas atlaišanu – 2 275 balsis, PRET – 100 balsis un 3 balsošanas zīmes tika atzītas par nederīgām, jo tajās nebija saprotama vēlētāja griba.

Vislielākais balsotāju skaits reģistrēts Alojas vēlēšanu iecirknī, kas bija izvietots kultūras nama telpās. Šeit balsošanai reģistrējās 1013 vēlētāju. Staiceles Dienas aprūpes centrā iekārtotais iecirknis reģistrējis 697 balsot gribētājus, savukārt iecirknī, kas atradās Puikules Sabiedriskajā centrā nobalsojuši 268, Braslavas pagasta pārvaldē Vilzēnos – 231 un Ozolu arodvidusskolas telpās Ozolmuižā – 169 vēlētāji.


Vēlēšanu komisija reģistrē balsotājus Staiceles Dienas aprūpes centrā


Komisija Alojas kultūras namā gatava darbam


Alojas vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis Ingars Dalka pie balsošanas urnas raugās kā tiek iemestas balsošanas zīmes.


Vēlēšanu komisijas locekļi Braslavas pagasta pārvaldē gaida nākamos balsotājus


Komisijas locekle Ozolmuižā reģistrē vēlētāju balsotāju sarakstā


Alojas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Guna Broma (no kreisās) devās uz visiem iecirkņiem novadā, lai raudzītos vai komisijas darbā ievēro noteikumus


Darbs vēlēšanu iecirknī Puikules Sabiedriskajā centrā

Vēlēšanu iecirkņu priekšsēdētāju novērojumi liecina, ka ļaudis balsot nākuši ar pārliecību par savu izvēli. Šajā reizē bijis jūtams pozitīvāks noskaņojums un skaidra nostāja. Citus nobalsot aicinājusi vēlme nepalikt malā un iesaistīties labākas nākotnes veidošanā. Vislielākais vēlētāju pieplūdums gandrīz visos iecirkņos bijis rīta stundās līdz pulksten 11 un vakarā ap pulksten 20.

Savu viedokli referendumā pirmoreiz izteica arī tie Latvijas pilsoņi, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu.Uz jautājumu, kādēļ nolēmuši piedalīties tautas nobalsošanā, uzrunātie jaunieši atbildēja visai izvairīgi – daži nākuši bara instinkta vadīti, citi tāpēc, ka ģimenes locekļi mudinājuši, bet kādam šķitis interesants pats balsošanas process. Savukārt vidējā un vecākā gadagājuma ļaudis izvēli doties nobalsot pamato ar kārtējo iespēju kaut ko mainīt pašreizējā situācijā valstī. Citi apmeklēt iecirkni jebkurās vēlēšanās vai tautas nobalsošanā uzskata par pienākumu.

Balsu skaitīšanas process Staiceles Dienas aprūpes centrā pēc iecirkņa slēgšanas.teksts Liāna Lilenblate-Sipko,
foto Indra Jaunzeme un Inese Timermane
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________