ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Ale Dundadā

04.06.2011.
Šovasar "Ale" dungoja Dundagā

Tikko kā aizvadījuši Virsdiriģentu svētkus Alojā, jauktais koris „Ale” posās vasaras tālākajam ceļam uz Kurzemes Dziesmu dienu, kas šogad, atzīmējot 170. gadskārtu kopš pirmajiem Kurzemes dziedāšanas svētkiem, notika Dundagā.

Alojieši svētkos bija vistālāk braukušie viesi un pārsteidza gan kurzemniekus, gan virsdiriģentus par uzņēmību.


Pa ceļam uz svētkiem tapa krāšņi ziedu vainagi, šoreiz gan ar Kurzemes puses ziediem.

Ar lauku kapelas muzicēšanu sirsnīgi sagaidīti vieni no pirmajiem iebraucām Dundagā. Katrs viesu kolektīvs tika pie sava pavadoņa, kas visas dienas garumā droši vadīja mūs Dundagā. Liels pārsteigums, ka skola, kurā alojieši nakšņoja bija Alojas vidusskolas kopija. Tāpēc skolas telpās orientējāmies bez pavadoņa. Ik uz soļa sajutām dundadznieku rūpes par katra svētku dalībnieka labsajūtu un viesmīlību.


Mēģinājumā gan saule dziedātājus nesaudzēja un dažs tika pie stipra iedeguma.


Pēc mēģinājuma dalībnieki pulcējās svētku gājienam. Alojieši bija gājiena galvgalī ar astoto numuru, bet pavisam tajā piedalījās 50 koru ar aptuveni 2000 dalībniekiem.


Estrādē Alojas kora karogu ienesa ilggadējais kora dziedātājs Mārtiņš Jenčs.


Koncerts Dundagas pils parkā bija emocionāls un sirsnīgs. Tika uzsvērta katra diriģenta un dziesmu autora saistība ar Kurzemi. Īpaši skatītājiem patika Raimonda Tigula jaundarbs „Dod, dieviņi”.


Koncerta izskaņā kori sadziedājās ar publiku tautas dziesmā „Pūt, vējiņi”.


Dziesmu dienas logo, ko, zīmējusi Dundagas mākslas skolas audzēkne, izgaismots aicināja visu svētku dienu – arī naktī zaļumballē ar pūtēju orķestra mūziku.


Pēc koncerta daudzu dziedātāju vainadziņi iegūla pils parka dīķī- uz atgriešanos Dundagā.


Otrajā dienā pēc svētkiem alojieši izmantoja iespēju aizbraukt uz Kolkas ragu, kur satiekas Baltijas jūra un līcis. Daudzi tur bija pirmo reizi. Pārsteigums bija absolūti mierīgā jūra un laiks bez mazākās vēja pūsmiņas. Tikai pašā jūras un līča tikšanās vietā bija neliels vilnītis. Koristi jūrā noskaloja ceļa putekļus, viena no dziedātājām krastā atrada dzintaru un visi kopā atpūtās pēc labi pavadītas darba sezonas.

Lai atkal ar jauniem spēkiem satiktos rudenī un turpinātu gatavošanos 2013.gada Latviešu Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem Rīgā.

AICINĀM KORĪ „ALE” ARĪ TEVI !

Inetas Laizānes teksts un foto
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________