ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Alojas Mūzikas un mākslas skola - Skolu jaunatnes koncerti

01.05.2011.
Alojieši skolu jaunatnes koncertos

Noslēgumam tuvojas mācību gads Alojas Mūzikas un mākslas skolā. Šajā gadā jaunāko un vecāko klašu audzēkņiem bija iespējams apmeklēt virkni koncertu Rīgā. Koncertus skolu jaunatnei organizēja aģentūra Latvijas koncerti, piesaistot gan jaunus, gan pieredzējušus izpildītājmāksliniekus. Visus koncertus ar lielu meistarību, jaunajiem klausītājiem saistošā veidā, vadīja muzikoloģe Karina Pētersone.

2. novembrī paši jaunākie mūsu audzēkņi devās uz koncertu, kurā viņi iepazina dažādos simfoniskā orķestra instrumentus. Pašiem drosmīgākajiem bija iespēja kāpt uz skatuves un mēģināt spēlēt.

7. decembrī varējām vērot kā P. Čaikovska baleta Riekstkodis fragmentus izdejoja gan modernā, gan klasiskā baleta mākslinieki. Decembrī audzēkņiem bija iespējams ieklausīties brīnišķīgajās Doma baznīcas ērģeļu stabuļu skaņās.

25. janvārī devāmies uz koncertlekciju Dievs, Daba, Darbs. Te tika stāstīts par mūsu tautas vērtībām – darba mīlestību, tikumu un saikni ar dabu. Spēlēja etnodžeza grupa, dejoja lieli un mazi dejotāji.

3. februāri varējām atsvaidzināt savas zināšanas par taustiņinstrumentiem. Klausījāmies stāstījumu par pirmajām ērģelēm, skanēja klavesīns, klavieres, sintezators. Šajā koncertā klausījāmies jubilāra M. Zariņa dubultkoncertu klavesīnam un klavierēm, S. Rahmaņinova II klavierkoncertu, O. Petrauska un Jāzepa Mediņa mūzikas skolas simfoniskā orķestra izpildījumā.

21. aprīlī – pēdējais koncerts šajā ciklā. Tā nosaukums Futbols uz podestiem šķita ļoti ieintriģējošs. Jaunais komponists Jānis Ķirsis ar šādu nosaukumu bija uzrakstījis mūziklu par jauniešu vasaras nometnes ikdienu. Izpildītāju vidū bija pats autors, Z. Muktupāvels, Intars Busulis. Pēc koncerta sekoja vētraini aplausi. Par šo koncertu mūsu audzēkne Marta teica: „ Šis bija vislabākais no iepriekšdzirdētajiem.”

Skolas vecāko klašu audzēkņiem 27.aprīlī bija iespēja doties uz Cēsīm, kur Meža skolas koncertzālē uzstājās Vidzemes reģiona mūzikas skolu klavieru klases audzēkņi, atskaņojot brīvas izvēles skaņdarbus. Šoreiz ieguvām vērtīgu pieredzi kā klausītāji. Nākamgad esam nolēmuši būt dalībnieki un piedalīties koncertā Madonā, kur audzēkņiem būs iespēja spēlēt uz Steinway flīģeļa.

Būt tik daudzos izglītojošos koncertos bija iespējams ar pašvaldības, skolas un vecāku atbalstu. Pateicoties tam, tika veikta abonementu iegāde un segti ceļa izdevumi. Paldies! Lai visiem jauka, muzikāliem iespaidiem bagāta vasara!

Teksts un foto: Daina Grīnberga,
Alojas Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotāja
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________