ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Alojas Mūzikas un mākslas skola -> Valmierā un Valkā

08.04.2011.
Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēknei godalgota vieta Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu zīmēšanas konkursā

Māksla ir visur! Aiz loga paveras ainava, telpa, kurā atrodaties ir noteiktā kārtībā vai gluži otrādi – tur valda mākslinieciska nekārtība. Tā vien gribētos paņemt rokās zīmuli un kaut ko no visa pārnest uz papīra? Aiziet! Katrs mākslas darbs sākas ar zīmējumu. Tā ir kā maize, uz kuras var likt virsū visu, kas šobrīd kārojas. Apgūstot zīmēšanu, tiek apgūts pats pamatprincips – kā reālo telpisko objektu pārnest divdimensiju plaknē. Cik bieži gan dzirdēts – es neprotu zīmēt! Bet jājautā, - Vai esi pamēģinājis? Nedarot nevar panākt, lai taptu izdarīts!

Alojas mūzikas mākslas un skolā darbojas audzēkņi, kuri vēlas darīt, tādēļ rezultāti neizpaliek. Marta nogale un aprīļa sākums 73 Latvijas mākslas skolām un 245 konkursa dalībniekiem aizritēja Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņu darbu konkursa Zīmēšana divās aktivitātēs.


24.martā uz Valmieras mākslas vidusskolu devās Alojas mūzikas un mākslas skolas sagatavošanas klases audzēkne Rūta Kaļva (sk.Inatra Vaļicka), 2. klases audzēkne Kitija Amanda Viļumsone un 4. klases audzēkne Annija Leina Skuja (sk. Digna Virkstene).


Meitenes pavadīja un iedrošināja skolotājas Inese Mētriņa un Digna Virkstene. Katrai vecuma grupai bija savs uzstādījums, kas bija jāveic 3 stundās – Rūta zīmēja putnus, Kitija- zābaku pāri,


....Annijai uzdevums bija sarežģītāks – jākonstruē un jāēno klusā daba (kanna un kubs).

Kamēr meitenes zīmēja, skolotājas Inese Mētriņa, Digna Virkstene un mākslas skolas 4. klases audzēkne Kristiāna darbojās radošā darbnīcā, kur bija iespēja izmēģināt dažādas jaunas krāsas. Pēc nelielās Valmieras mākslas vidusskolas plenēra darbu izstādes apmeklēšanas, pozitīvu emociju piepildītas un par padarīto darbu gandarītas devāmies mājās.

Otrā aktivitāte vairāk darba prasīja skolotājiem. 8. un 9. aprīlī Valkas mākslas skolā notika konkursa II kārta, kurā tika izvērtēti skolu izstrādātie metodiskie materiāli, notika vairāki semināri, bija iespēja aplūkot visus I kārtā radītos darbus, tika paziņoti abu kārtu rezultāti.


Skolas prezentēja savus metodiskos darbus uz divām planšetēm. Alojas mākslas skolā tika atlasītas četras veiksmīgāk risinātās tēmas, atbilstoši konkursa prasībām, dota tās metodika. 8.aprīļa rītā planšetes izstādījām Valkas kultūras namā blakus daudzu citu skolu veidotajiem darbiem.

Šī izstāde bija visvērtīgākais ieguvums šajās divās dienās, jo iespaidi un radošas idejas pārņēma mūs, aicinot uz turpmāku darbošanos. Pateicamies Valkas mākslas skolai un Valkas pašvaldībai par ļoti labi sagatavoto pasākumu.

Semināros noklausījāmies vairākas prezentācijas. Uzstājās Valkas mākslas skolas pedagogs Dr. A. B. Ikšelis, stāstot par mākslas vēstures grāmatu bērniem un jauniešiem Ceļojums mākslas pasaulē. Alojas mākslas skolas skolotāji jau bija iepazinušies ar šo grāmatu, bet tikšanās ar autoru lika paskatīties uz šo veikumu pilnīgi no citas puses. Latvijas Mākslas akadēmijas lektore, mākslas maģistre, I.Lībiete iepazīstināja ar akadēmijas sagatavošanas kursu darbību. Šogad sagatavošanas kursi svin 50. gadadienu. Bēnes mākslas skola, J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola un Rūjienas mākslas skola dalījās konkrētu darbu izstrādāšanas metodikā.

Hamburgas Astroloģijas akadēmijas bakalaure M. Zeltiņa pastāstīja visiem par to, cik svarīgi skolotājam un vecākam zināt bērna iespējas un varēšanu, kuru nosaka zvaigznes. Semināru noslēdza ķīniešu vingrošanas Cigun speciāliste S. Geka. Visa zāle ļāvās meditācijai un nelielai sevis uzmundrinošai vingrošanai, kuru varēja veikt nepieceļoties no krēsla.

Vakariņas ātri vien pārvērtās neformālā diskusijā un jauno iespaidu apspriešanā. Skolotāji relaksējās somu pirtī. Otrajā dienā skolotājs Atis Bambāns apmeklēja semināru par mājas lapu funkcionalitātes aktuālajām tendencēm un ieklausījās atziņās par pasaules ugunsskulptūru konkursu Tallinā. Tad sekoja visu konkursa daļu rezultātu paziņošana.

73 mākslas skolu un 245 dalībnieku konkurencē Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēknei Rūtai Kaļvai DIPLOMS par iegūto 3.vietu, skolotājai Inatrai Vaļickai - ATZINĪBA par audzēknes sagatavošanu un godalgotu rezultātu. Skolai – Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra ATZINĪBAS RAKSTS par pārliecinošu zīmēšanas metodikas atspoguļojumu un Latvijas Mākslas skolu asociācijas ATZINĪBA par veiksmīgu piedalīšanos zīmēšanas ekspozīciju konkursā.


Rūtas darbs – pirmais no augšas

Valsts konkursi mākslas skolu audzēkņiem notiek ik gadu dažādos mākslas priekšmetos. I mācību semestrī Alojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalījās arī gleznošanas konkursā, kurš norisinājās Ādažos. Māksla ir visur – katrā no mums. Laidiet to ārā, jo zīmuli var paņemt līdzi visur!

Prezentācijas no pasākuma apskatāmas www.kriic.lv mājas lapā.

Sagatavoja Digna Virkstene un Laila Ulmane.
Foto Ā.Daugule, A.Bambāns.
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________