ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Alojas kultūras nams -> Teātra diena

02.04.2011.
Pasniegtas Irmgardes balvas piecās nominācijās

2011.gada 2.aprīlī Alojas novada amatieru teātri Alojas kultūras namā svinēja Teātra svētkus. Aktierim svētki ir iespēja būt uz skatuves, tāpēc tika izrādītas jaunākās Alojas novadā tapušās amatieru izrādes. Puikules tautas nama drāmas ansamblis bija iestudējis Aivara Bankas komēdiju „Žņaudzavas zelts”, bet Vilzēnu tautas nama amatieru teātris – Anitas Liepas skeču „Pazīstama seja”.

Izrāžu režisoru un aktieru veikumu vērtēja eksperti – režisore Līga Gūtmane, režisors, Latvijas Kultūras akadēmijas radošās darbības centra vadītājs Juris Jonelis un Jūrmalas teātra aktieris Ģirts Alsters.

Līga Gūtmane: „Skatoties un vērtējot Alojas novada amatierteātru iestudējumus, varu priecāties par aktieru spēlesprieku. Patīkami, ka gan Vilzēnu, gan Puikules pagastos ir cilvēki, kas atrod laiku, lai piedalītos mēģinājumos. Cik zināms, šajos kolektīvos darbojas arī aktieri no Alojas un Staiceles. Abos iestudējumos bija iesaistījušās pagastu kultūras dzīves organizētājas Dace Šķepaste (Vilzēni) un Maija Martinova (Puikule).

Puikuliešu iestudējumā bija interesanti vērot aktierus, kuri savos atveidojamajos skatuves varoņos bija centušies atrast viņiem piemītošas rakstura īpašības un tēlu vizuālo izskatu. Priecēja atsevišķi aktieri kā labi raksturlomu atveidotāji. Labākās aktrises tituls Ingai Neimanei (Aloja) tika piešķirts par īpašu aktieru meistarību – vienlaikus veiksmīgi iejusties divos personāžos. Atzinīgi tika novērtēts režisores Dignas Virkstenes darbs, veidojot izrādes muzikālo noformējumu.

Uzteicama ir Vilzēnu amatierteātra aktrises Airas Lapkovskas uzdrīkstēšanās sākt darbu kā režisorei. Aira kopā ar aktieriem daudz uzmanības bija veltījusi izrādes personāžu raksturu un tēlu vizuālai atklāsmei. Katram lomas atveidotājam tika dots konkrēts uzdevums. Nedaudz pietrūka savstarpējo attiecību vērtējuma, jo katrs personāžs darbojās atsevišķi. Debitantam, ārsta lomas tēlotājam Armanam Cīrulim piešķirtais tituls par labāko debiju apliecināja izcilā krievu režisora Konstantīna Staņislavska teikto:” Nav mazu lomu, ir tikai mazi aktieri.”

Novēlu visiem Teātra svētku dalībniekiem – lai netrūkst ideju jauniem iestudējumiem un aktierus priecē skatītāju aplausi!”

Svētku patronese bija 2.apriļa vārda dienas gaviļniece Irmgarde. Tāpat tika nosaukta balva, kuru pēc ekspertu lēmuma saņēma labākie piecās nominācijās :


Labākā debija – Armans Cīrulis par ārsta lomu (Vilzēni),


Labākais aktieris – Aivars Štrauss par Blūzgas lomu (Puikule),


Labākā aktrise – Inga Neimane par Ifigēnijas Takšeles un Asās kundzes lomām (Puikule),


Labākā režisore – Digna Virkstene (Puikule),


Ekspertu īpašo simpātiju balvu ieguva Mārīte Buša par Cucigas lomu (Puikule).

Kopumā Puikules tautas nama drāmas ansambļa izrāde ieguva 2.pakāpes vērtējumu (23 punkti), bet Vilzēnu tautas nama amatieru teātris – 3.pakāpes vērtējumu (16 punkti). Pēc rezultātu paziņošanas eksperti tikās ar abu izrāžu aktieriem un režisoriem, analizēja veiksmes un sniedza ieteikumus.


Vilzēnu amatierteātris

Paldies Mārītei Knospiņai par krāšņajiem Irmgardes tērpiem!

Sagatavoja Ineta Laizāne
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas un novada domes interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________