ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Alojas bibliotēka -> Monētu dienas

18.03.2011.
Monētu dienas Alojas bibliotēkā

No 7. līdz 20. martam Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās noritēja Monētu dienas. Tās notika vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju „Latvijas gada monēta 2010”. Alojas pilsētas bibliotēka apmeklētājiem dāvāja iespēju piedalīties unikālo mākslas darbu - monētu vērtēšanā un krustvārdu mīklu minēšanā.

Paralēli vispārīgajam sabiedrības balsojumam, apmeklētājiem bija iespēja, balsojot no bibliotēkas datoriem, izvirzīt sev tīkamāko monētu nominācijai „Bibliotēku gada monēta 2010”. Vērtēšanai tika nodotas piecas monētas. No 14. marta visi, kuri vēlējās varēja reģistrēties krustvārdu mīklas spēlei un atbildēt uz dažādiem jautājumiem par naudu.

18. marta pēcpusdienā iedzīvotāji tika aicināti uz Monētu dienu pēcpusdienu.Pie tējas galda klātesošie izrādīja savas monētu kolekcijas, dalījās zināšanās par vēsturiskajām naudas vienībām un veidoja naudas koku.

Bibliotēkas darbiniece Kristīne Liepiņa bija sagatavojusi dažādus teicienus par naudu un tās nozīmi. Vislielāko sajūsmu un diskusijas izraisīja - „Dzīvē nauda jākrāj vai jātērē, jo cilvēka mūžā nepietiek laika, lai darītu abas lietas!”, „Naudā mīt burvju spēks – kam nauda ir, tas nekad nepaliks viens!” un „Divas lietas ver vaļā uzmanīgi – naudas maku un muti!”.

Pasākuma dalībnieki atzina, ka dažas no Latvijas Bankas kaltajām monētām nekad agrāk nebija redzējuši. Ar interesi pētīja senās un vēsturiskās naudas vienības, kuras izceļas ar milzīgajiem izmēriem un svaru. Uzzināja, ka kolekcionāri pārsvarā vāc un glabā papīra naudu tādēļ, ka uz tām ir vērtīgie personu paraksti.

K. Liepiņa aicināja padomāt, kādas tēmas vēlētos redzēt uz nākamajām Latvijas Bankas jubilejas monētām. Apkopotās idejas nosūtīs izvērtēšanai Latvijas Bankai.


Pēcpusdienas izskaņā tika veidots naudas koks, kas tapa no dažādām valstu naudas vienībām.

Teksts un foto – Liāna Lilenblate-Sipko

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________