ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Alojas Mūzikas un mākslas skola - Evita Melbārde - Ketlere

14.02.2011.
Tikšanās Alojas Mūzikas un mākslas skolā

14. februārī Alojas Mūzikas un mākslas skolā viesojās skolas absolvente, Latvijas Mākslas Akadēmijas studente Evita Melbārde - Ketlere. Evita mazajiem māksliniekiem stāstīja par studijām Mākslas Akadēmijā un piedāvāja radoši pastrādāt vienā no restaurācijas tehnikām - ornamenta zīmēšanā uz sienas.


Evita Melbārde - Ketlere kopā ar skolotāju Irēnu Graviņu.

Audzēkņiem bija interesanti uzzināt par gleznu restaurācijas procesu. Lekcija bija saistoša, tāpēc skolas audzēkņi uzdeva dažādus jautājumus - Kāpēc un kurus mākslas darbus nepieciešams restaurēt? Kāds ir sienas gleznojuma restaurācijas process? Kur restauratori strādā pēc studiju beigšanas? Cik ilgi jāmācās restauratoram? Vai Evitai bijuši piedzīvojumi, atjaunojot gleznas, baznīcas?


4.klases audzēkne Kristiāna glezno savas klases sleju.

Pēc lekcijas visi varēja izmēģināt ornamenta zīmēšanu uz sienas. Audzēkņi izvēlējās dekorēt sienu skolas koridorā un veidošanas klasē. Jūgendstila rakstus paši sagatavoja un izgrieza, ar šablonu palīdzību tika gatavotas jaukas atklātnes un glezniņas. Evita bija sagatavojusi plašu ornamentu klāstu - vienu par otru skaistākus.

Tikšanās ar mūsu skolas audzēkņiem vienmēr ir bijusi īpaša. Tā ir reize, kad varam pakavēties atmiņās un paraudzīties uz sevi - kādi bijām, esam un būsim. Evita Melbārde - Ketlere tikšanās beigās secināja, ka esam auguši - audzēkņu darbi kļuvuši pārliecinošāki, paši jaunieši drošāki un atvērtāki. Prom braucot, Evita Alojas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem vēlēja vairāk skatīties pasaulē, izrauties no ikdienas, apmeklēt muzejus, izstādes un laikmetīgās mākslas pasākumus.

Paldies Evitai par jauko piedzīvojumu restauratoru pasaulē! Gaidīsim viņu ciemos 7.maijā, kad Alojas kultūras namā tiks atklāta skolas absolventu darbu izstādi.

Inese Mētriņa,
direktores vietniece,
mākslas valodas pamatu un gleznošanas skolotāja.
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________