ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Aloja -> Reportāžas -> Alojas pilsētas bibliotēka

11.11.2010.
Brīnumu pasaulē skatoties

Lasīšana ir piedzīvojums, kurš sākas jau no pašas bērna dzimšanas, varētu pat teikt – pirms dzimšanas. Priekšālasīšana ir viens no vērtīgākajiem saskarsmes veidiem starp bērnu un apkārtējo vidi, kuras laikā veidojas emocionāla saite. Priekšālasīšanas laikā bērns iemācās atpazīst balsi un izprast dažādas intonācijas, bet arī dzird un mācās valodu, attīsta klausīšanās prasmes, veido spēju iztēloties un fantazēt.

Ir tik daudz bērnu grāmatas sarakstītas par brīnumainiem pasaku un fantāziju tēliem, kur tie ir gan galvenie, gan līdzdarbojošies personāži: rīķīši, rūķenītes, fejas, laumas un laumiņas, raganas un raganiņas, elfi un gariņi. No visiem fantāzijas un mistikas tēliem Alojas PII „Auseklitis” vecākā grupiņa vēlējās izzināt, kas tad ir lauma un laumiņa, un lasīja pasakas par Laumiņām. Lasot uzzināja kādas laumiņas ir sastopamas un ko labu laumiņas dara?!

Lauma- burve, ragana, pūšļotāja – gaisa dieviete. Un kas tad ir laumiņa? Laumiņa ir elfa, gariņš. Mūsdienu literatūrā tie ir maigi, dzīvespriecīgi gariņi. Laumiņa arī tiek dēvēta par raganas māšeli. Laumiņām ir daudz kleitu, un katra kaut ko nozīmē.

Un tā, kādā jaukā novembra dienā, bērni pavadīja Brīnumu Laumiņas pasaku zemē - Alojas pilsētas bibliotēkā, kur iepazinās ar vēl kādu laumiņu – Grāmatu Laumiņu.

Audzinātājas un bērni jau iepriekš bija gatavojušies. Brīvākā laikā lasīja pasakas par laumiņām, kuras ir sastopamas rudenī. Lasot iepazina vēlziedes, zaru, lietus, miglas, ķirbja, sēņu, kastaņas, kļavas, asteres un egles laumiņas. Ejot pa laumiņas rudens puķēm, kuras bija uzziedējušas bibliotēkā, bērni iepazina bibliotēkas grāmatu pasauli un risinot krustvārdu mīklu, kopā ar audzinātājām, bērni centās atcerēties iepazīto laumiņu vārdus. Bērni arī apskatīja un izvērtēja Ilzes Beldavas rotaļlietu izstādi, kura ļoti patika. Uz atvadām katram ciemiņam tika pa kādam našķītim un grāmatzīmītei no Laumiņas.
Iepazīšanās spēle
Cītīgi klausāmies ko stāsta draugs


Burvju puteklīšiem ceļš ir vaļā
Apskatam bibliotēku


Tiek noskaidrots kura rotaļlieta izstādē visvairāk patika
Krustvārdu mīklās minēšana un pārrunāšana


Bibliotēkā Jūs aicināja un gaidīja bibliotēkas jaukais kolektīvsUz drīzu tikšanos un sadarbību

Bibliotēkas Laumiņa – Kristīne Liepiņa
Foto: Inguna Krūmiņa
 

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________