ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Ekskursija pa Alojas novadu

10.09.2010.
Pavadot stārķus - ekskursija pa Alojas novadu

Turpinot mūsu iesāktās tradīcijas, arī šogad godam pavadījām tālajā ceļā Staiceles pilsētas simbolu un lepnumu Stārķi. Iejutāmies putnu ādā un izbaudījām to mirkli – pārvietojāmies no vienas vietas uz otru, apceļojām un iepazinām interesantas un aizraujošas vietas novadā, tikai, atšķirībā no putniem, mēs to darījām uz zemes, jo gaisā pacelties nevaram ...


Savu ceļojumu sākām ar ciemošanos pie vēžu audzētājiem z/s „Mīlēni”, kur mūs laipni uzņēma, un ar savu valstību iepazīstināja saimnieks Armands Neļķe.


Tālāk devāmies uz Vilzēnu pusi pie „Melnā Jāņa”,


kur dzīvo interesants un atraktīvs kungs Antons Benjamiņš.


Viņš sev piederošajā zemes gabalā izveidojis veselu atpūtas kompleksu „par godu izcirstiem mežiem”.


Nākamā pietura Ozolmuiža – mīļš paldies Ozolmuižas pamatskolas direktorei Jutai Circenei, kura mūs iepazīstināja ar pili un tās vēsturi.


Pie Puikules muižas mūs laipni sagaidīja Puikules pamatskolas direktore Ilona Lūdiņa. Paldies arī viņai par izsmeļošo stāstījumu un jauko ekskursiju pilī.


Ja jau esam Puikulē, noteikti jāiegriežas arī pie Sarmītes Braslavas bioloģiskajā saimniecībā „Vīksnas”. Saņēmuši te krietnu optimisma devu, dodamies uz Ungurpili.


SIA „Aloja Starkelsen” iepazinām uzņēmumu un tā darbību, kā kartupelis pārtop par „stērķeli”, paviesojāmies arī smaržu un garšu pasaulē garšvielu cehā.

Smēlāmies gudrības dārzkopībā, iegādājāmies augļu koku stādus un baudījām pēcpusdienas tēju z/s „Lielkalni”, kura saimnieki Aija un Dainis Paukšēni 2ha platībā audzina augļu un ogu dārzu ...

Mājās atgriezāmies jauki pavadījuši laiku un patīkami pārsteigti – nemaz jau nav tālu jābrauc pasaulē laimi meklēt, tepat pie mums ir tik labi!

Paldies visiem, kas izrādīja interesi un bija kopā ar mums!

Teksts un foto: Inese Timermane, tūrisma speciāliste
Reportāžu sagatavoja: Ieva Drone

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________