ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

Alojas novads -> Reportāžas -> Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministres vizīte

04.06.2010.
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe Alojas novadā

4.jūlijā Alojas novadu apmeklēja reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe.

Kopā ar ministri vizītē bija Artis Stucka, Valsts sekretāres vietnieks, un Justīne Plūmiņa, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja. Vizītes mērķis – skaidrot, kādi ir objektīvie iemesli Staiceles vēlmei atdalīties no Alojas novada, kas tad īsti neapmierina iedzīvotājus, ka ir izsludināta sabiedriskā apspriešana par novada robežu grozīšanu.


Vispirms ministre ar Alojas novadu saistītos jautājumus pārrunāja Staiceles pilsētas pārvaldē ar domes priekšsēdētāju Daci Vilni un viņas vietnieku Jāni Bakmani, piedaloties deputātam Mārim Možvillo, pašvaldības izpilddirektoram Gundaram Karlsonam un pārvaldes vadītājai Ausmai Plūmei.

Ministre interesējās par iedzīvotāju skaitu novada pilsētās, deputātu skaitu no katras pilsētas, par mācību maksas jautājumu abās novada mūzikas un mākslas skolās, mazo skolu likteni lemjot ieteica pētīt demogrāfisko situāciju. Sarunas gaitā D.Staķe pauda viedokli, ka 200 000 latu jāsaņem arī „spītīgajām” pašvaldībām, kas tādējādi tika sodītas par vēršanos Satversmes tiesā, tai skaitā, Alojas novada Brīvzemnieku pagastam, ka šo jautājumu ZZS frakcija virzīs iekļaušanai nākošā gada valsts budžetā. Sarunā ar J.Bakmani, kurā viņš izklāstīja savu viedokli par novadā notiekošo, ministre pieskārās pašvaldību stabilizācijas jautājumam, atzīmējot to kā tā laika iespējamo veiksmīgo risinājumu pašvaldības infrastruktūras sakārtošanai, dalījās pieredzē par savulaik Tumes pagastā paveikto.


Vizītes turpinājumā Staiceles Mūzikas un mākslas skolas apmeklējums;


Latvijas Futbola federācijas mācību un treniņu centra „Staicele” apmeklējums;


Alojas Mūzikas un mākslas skolas apmeklējums.


Alojieties Astras Delveres sveiciens ministrei.


Vizītes noslēgumā - tikšanās ar deputātiem, iestāžu vadītājiem un iedzīvotājiem Alojas kultūras namā. Iesākumā D.Staķe atzinīgi novērtēja sakoptās novada pilsētas, kas ir ilgu gadu darba rezultāts, kā arī spēcīgās mūzikas un mākslas skolas, atzīmējot, ka cilvēkus mēs audzinām caur mākslu un kultūru, ka tā ir sociālā palīdzība, pie kam - vislētākā, jo cilvēki, kas darbojas mākslas un sporta nozarēs, nekad nav sociālās palīdzības lūdzēji. Ministre, runājot par situāciju novadā, uzsvēra - galvenais šobrīd ir - kā jūtas iedzīvotāji, vai viņus apmierina pašvaldības sniegtie pakalpojumi, nevis savstarpējā nesaprašanās un nepatika vienam pret otru.

Uzklausījusi deputātu - Valda Bārdas (ZZS), Broņislava Lapkovska (ZZS), Jāņa Bērziņa (PS), Māra Možvillo (VL), Ilgas Šmites (PS) un Ungurpils iedzīvotāju – Ineses Veinbergas un Ilzes Apines-Barkānes viedokļus, noslēgumā D.Staķe teica: „Man rodas iespaids, ka deputātiem vajadzētu sanākt kopā un sākt no sākuma. Izskatās, ka alojieši un staicelieši sašķēlušies vairākās daļās. Mērsraga gadījumā bija pavisam savādāk. Nevaru teikt kādu savu lēmumu, te vēl daudz darba ministrijai

Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas informācija par ministres Dagnijas Staķes vizīti Alojas novadā >>>

Ieva Drone

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________