ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.

ALOJA -> Reportāžas -> Organizācijas -> Biedrība Alojas mednieku klubs

26.03.2010.
Biedrība Alojas mednieku klubs

Biedrība ALOJAS MEDNIEKU KLUBS, reģ.Nr. 40008007295
Juridiskā adrese: Lidlauka iela 9, Aloja, Alojas novads, LV-4064
Kontakti: e-pasts: leter@apollo.lv
Valdes priekšsēdētājs - Aigars Rumbergs, mob. +37129455304.

Alojas mednieku klubs (AMK) ir sabiedriska organizācija, kas iesaistījusies Latvijas medību saimniecību veidošanā. Tas darbojas Alojas pagasta teritorijā un ir gatavs sadarboties ar zemju īpašniekiem, lai sakārtotu medību saimniecību mūsu apkārtnē.

VĒSTURE. Kolektīvs kā pirmorganizācija pastāv jau no 1957.gada, kuru 1994. gadā pārveidoja par sabiedrisku organizāciju. Viens no pirmajiem tā laika (Alojas mednieku biedrības) vadītājiem bija Nikolajs Kuks. Aiz viņa ir nākuši biedrības vadītāji: Uldis Krišjānis, Elmārs Mangulsons, Māris Lasmanis, Jāzeps Garjānis, Jānis Niedrītis, Jānis Veidemanis. Te sevišķi vajadzētu izcelt Elmāru Mangulsonu, kura vadībā mednieki saviem spēkiem izbūvēja šautuves kompleksu ar mednieku māju un saimniecības šķūni, kas kalpo vēl šodien. Vairākus gadus biedrības, vēlāk arī kluba, vadītājs bija Dzintars Kļaviņš. Šobrīd kluba vadītājs ir Aigars Rumbergs. Alojas mednieku klubam bijušas vairākas paplašināšanās un sašaurināšanās. Agrāk Alojas mednieku biedrībā iekļāvās arī Braslavas mednieki, sastādot aptuveni 70 cilvēku lielu kolektīvu, kas apmedīja Alojas, Braslavas, Urgas, Vīķu, Vilzēnu teritorijas. Bet neatkarības sākumā, 1990. gadā, Braslavas mednieki atdalījās un izveidoja savu Braslavas mednieku klubu.

AMK DARBĪBA. Alojas mednieku klubs aktīvi sadarbojas ar Alojas mežniecību un apkaimes mednieku formējumiem. Klubs veido sadarbību ar zemju īpašniekiem, kurā ietilpst arī meža zvēru postījumu likvidēšana.


AMK ir uzsācis šautuves renovāciju, kurā iesaistās ne tikai paši mednieki, bet arī gūst atbalstu no zemniekiem. Šajā renovācijā tiek pārveidota šautuve, atjaunota mednieku mājas fasāde, kā arī pārējās kompleksa ēkas.


AMK ir rīkojis medību trofeju izstādi, kura guva lielu atsaucību un izraisīja interesi par medībām un mednieku ikdienu. Šajā izstādē daudzi alojieši varēja gūt priekšstatu par zvēriem un medniekiem Alojas apkārtnē. Šāda veida pasākumos AMK cenšas informēt cilvēkus par medībām, tā izglītojot un laužot stereotipus par medniekiem.

AMK ir veicis un turpinās veikt atjaunošanas un restaurācijas darbus savā šautuvē, lai apkaimes mednieku formējumi varētu izmantot šautuvi savu prasmju pilnveidošanai. Ir aizsākta jauna tradīcija, kurā kopā ar zemju īpašniekiem mednieki dodas medībās, tā parādot mednieku ikdienu zemju īpašniekiem un veidojot ciešu un stabilu sadarbību. Viens no šādiem pasākumiem ir „Mazais zemnieku kauss”, kas deva pozitīvas emocijas ne tikai zemju īpašniekiem, bet arī pašiem medniekiem.

Alojas mednieku klubā ir 33 biedru. Tas var lepoties arī ar jauniem medniekiem, kuri ienākuši klubā. Kluba mednieki piedalās arī citu mednieku rīkotajās sacensībās un uzrāda labus rezultātus. 2009. gada vasarā AMK startēja mednieku festivālā „Minhauzens 2009” Kandavā, kurā mednieki ne tikai parādīja savas prasmes, bet arī iepazina citu klubu medniekus un apmainījās viedokļiem un idejām.


Šāda veida pasākumi rada kopības sajūtu medniekos, un ļauj iepazīt medības no dažādiem rakursiem. AMK mednieki meklē jaunas attīstības iespējas, lai modernizētu, attīstītu un uzlabotu savu šautuvi un medību iecirkni. Alojas mednieku klubs ir gatavs jaunām idejām un atvērts interesantiem piedāvājumiem. Klubs ir iesaistījies arī organizācijā „Īģes lauku partnerība”. Šādā veidā AMK iesaistās Alojas apkārtnes kvalitātes uzlabošanas pasākumos un attīstības veicināšanā Alojas apkārtnē.

AMK ŠAUTUVE. „Reišmalīši” AMK sertificētā gludstobru šautuve piedāvā iespēju izmantot apaļā stenda, tranšejstenda vingrinājumu iespējas, kā arī 35 m skrejošo „meža cūku”. Piedāvājam arī apkārtnes mednieku formējumiem izmantot AMK šautuvi saviem treniņiem un sacensībām, iepriekš vienojoties. Sīkāka informācija pie AMK valdes priekšsēdētāja A. Rumberga, telefons +37129455304.Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________