ALOJA
 Alojas novads | Aloja | Staicele | Brīvzemnieku pag. | Braslavas pag.


Sākums
Noderīga info
IZGLĪTĪBA
Ausekļa vidusskola

Mūzikas un mākslas skola
PII Auseklītis

Sporta halle
BIBLIOTĒKAS
Alojas bibliotēka

Ungurpils bibliotēka
KULTŪRAS NAMI
Alojas kultūras nams
TŪRISMS
Karte

Maršruti
Apskates objekti
Naktsmītnes
Ēdināšana
FORUMS
Reportāžas
Alojas novada vēstis

Lapu veido
Māris KALĒJS
t. 29216755
marissanne.lv


SANNE


ALOJA -> Reportāžas -> Aloja-Starkelsen

30.12.2009.
SIA "Aloja - Starkelsen" – ne tikai cietes ražotājs, bet arī dažādu garšvielu "burvis"

Man, kā jaunajai Alojas novada lauku attīstības speciālistei, bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma Aloja – Starkelsen darbības veidiem. Jāsaka atklāti - līdz šai apciemojuma reizei man uzņēmums saistījās tikai ar kartupeļiem un cieti, vēl senāk - ar īrisa konfektēm, tādēļ liels bija pārsteigums par redzēto, izsmaržojot vairākus garšvielu aromātus, kā arī uzklausot speciālistus, kas no plašā sastāvdaļu klāsta uzbur mūsu garšas kārpiņām tik tīkamās sajūtas.

Jau 3 gadus SIA Aloja – Starkelsen ir izveidojusi struktūrvienību Culinar (Zviedru īpašnieku koncerna izveidota sistēma), kas nodarbojas ar pārtikas produktu garšu, tekstūras un smaržas izstrādi. Uzņēmums izveidojis modernu laboratoriju, kas aprīkota atbilstoši augstajām kvalitātes prasībām. Šeit iespējams veidot pilnīgi jaunus produktus, vai pilnveidot jau esošos. Uzņēmums uzsācis veiksmīgu sadarbību ar SIA Milda, kopīgi veidojot mērces, kečupus u.tml. Arī jaunā sērija GARDIGAN tapusi šajā laboratorijā.

Culinar laboratorijā tiek izstrādāti paraugi, kopīgi ar klientu veicot degustācijas, smaržas, u.c. pārbaudes, līdz nonāk pie veiksmīga rezultāta, kas apmierina gan klientu, gan speciālistus. Darbs tiek veikts maksimāli īsā laikā, jo uzņēmumā strādā augstas klases profesionāļi – Didzis Sērmūkslis, Sofija Kasima, Jānis Garančs u.c.

Uzņēmuma vadītājs Andrejs Hansons, kas vienmēr cenšas atbalstīt dažādas aktivitātes mūsu novadā, pasniedza neparastu, bet ļoti jauku dāvanu Alojas radošajam klubam Liepale – viņš piedāvāja mūsu radošajām dāmām izstrādāt savu cepumu recepti ciešā sadarbībā ar šī uzņēmuma speciālistiem.

Zviedru pārtikas produktu kompānija Culinar, kuras galvenā mītne atrodas Kristianstadā Zviedrijas dienviddaļā, ir tikusi godalgota ar vienu no galvenajām godalgām pārtikas rūpniecībā – „Gada inovācija”. Godalga tika pasniegta galvenajā pārtikas ingredientu gadatirgū Frankfurtē šī gada novembrī. (no www.culinar.se )

Alojas novada lauku attīstības speciāliste
Inga Možvillo
Mob. t. 26423456

Šī bija 1. Alojas pilsētas interneta lapa 2007.-2011.gadā
Lapas veidotājs Māris Kalējs
tālrunis 29216755, e-pasts marissanne.lv

2007-2011 © Alojas novada dome

Lapa pēdējo reizi labota 2011.gadā!
_____________Transports pa latviju un Eiropu! Uz Viļņas lidostu
Uz Kauņas lidostu
Transfēri
Ekskursijas pa Baltiju