Staicele - Reportāžas - Smilšu skulptūras 2012

22.08.2012.
Ēģiptiešu mitoloģiskie tēli pie Staiceles Mūzikas un mākslas skolas

Sfinksa - dabas un cilvēka dvēseles noslēpuma simbols, mitoloģiska būtne ar sievietes seju un krūtīm, lauvas ķermeni un putna spārniem. Tā ir sena zīme etrusku, seno grieķu, ēģiptiešu u.c. kultūrās. Ēģiptiešu variantā Sfinksa ir neizpaužamas gudrības sargs, noslēpumu glabātāja.

Tā lūk! - pavisam nopietna tēma šī gada smilšu skulptūrām pie Staiceles Mūzikas un mākslas skolas. Tās nu tagad ir gatavas – šie ēģiptiešu mitoloģiskie tēli Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņu veidoti, skolotāja/tēlnieka Kārļa Īles vadībā. Šoreiz skolotājs vēlējās dot audzēkņiem konkrētu uzdevumu – pēc dotā attēla izveidot skulptūru. Iepriekšējās reizēs audzēkņi it kā „rotaļājoties” veidoja sevis izdomātus fantāziju objektus – tagad pasākums izvērtās jau daudz nopietnāks, toties rezultāts arī!


Pats sākums
Tā kaste jādabū pilna..


Tā te mums patīk


Sākums
Audzēkņu māmiņas nomaina apavus


Nauris ķeras pie lietas


Ieradies palīgs


Darbi rit pilnā sparā


Staiceles pārvaldniecei Ausmai Plūmei arī kādi jautājumi


Skolotāja vērīgā acs


Kas te notiek?


Nākošā maiņa noskatās


Sandijas palīgs


Skolotājs Kārlis īle veic korekcijas


Nauris un Krišs


Emīlija nopietni strādā


Pavisam nopietni


Dina un Sandija


Prieks par padarīto


Varens runcis Sfinksa Cat sanācis


Nu lūk - sfinksa gatava

Sagatavoja Ārija Daugule