Staicele - Pasākumi - Spožā nots 2012

11.08.2012.
Ritmiskās mūzikas meistarklases un festivāls "Spožā Nots 2012" Staicelē

Ir noslēgušās ritmiskās mūzikas meistarklases un festivāls "Spožā Nots 2012" Staicelē. Šogad varam lepoties ar rekordlielu dalībnieku skaitu, meistarklasēs piedalījās ap 60 dalībnieku no visas Latvijas veidojot 2 orķestrus.

Dalībnieki tika dalīti 2 vecuma grupās, vecumā 9 -14 un 15-25 gadiem. Jaunākās grupas dalībniekiem bija iespēja muzicēt orķestrī-bigbendā un piedalīties perkusiju meistardarbnīcās.

Vecākās grupas dalībnieki bigbenda sastāvā sagatavoju spožu koncertprogrammu leģendārā zviedru trompetista Lasse Lindgren vadībā, kas bija dzirdama meistarklašu dalībnieku koncertā 11.08. plkst 15.00. Koncertā piedalījās arī jaunākās grupas bigbends un perkusionistu ansamblis.
 


Festivāla ietvaros katru vakaru koncertus sniedza Latvijā atzīti mūziķi un pēc koncertiem visiem bija iespēja piedalīties mūziķu improvizētā saspēlē Jam Session. Meistarklases sniedza Lasse Lindgren, Tiago Loei, Kārlis Vanags, Renārs Lācis, Ritvars Garoza, Matiss Akurāters.

Kā tāda "rozīnīte" Ritmiskās mūzikas festivāla un meistarklašu "Spožā nots" noslēgumam bija RM5 - Raimonda Macata kvinteta koncerts Salacas upes krastā pie Stārķa GLAMOUR.
Tajā piedalījās Raimonds Macats (harmonika, taustiņinstrumenti), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Kārlis Vanags (saksofons, EWI), Oskars Sproģis (bass), Artis Orubs (bungas). Raimonda Macata kvintets komentārus neprasa. Tā dalībnieki ir zināmi katram mūzikas cienītājam.Teksts: Kārlis Vanags, Ārija Bakmane