Staicele - Pasākumi - Piemiņas vieta 1949.gadā represētajiem

01.08.2012.
Par piemiņas vietu represētajiem Staiceles iedzīvotājiem

2012.gada 7.jūlija naktī ap plkst. 2:00 pilsonis G.K. nenovaldīja savu transporta līdzekli Audi 100 un ietriecās piemiņas akmenī, kas atrodas Lielās ielas un Nākotnes ielas krustojumā, izpostot piemiņas vietu represētajiem Staiceles iedzīvotājiem.

Piemiņas vieta tika piekārtota. Apzināti no šīs vietas netika aizvāktas akmens atlūzas, jo gribējām sagaidīt mākslinieka K. Īles viedokli, kā atjaunot šo vietu, vai aizvākt akmeni pavisam un izgatavot citu monumentu, vai salīmēt jau esošo akmeni, vai kā citādi šo vietu iekārtot.
Mākslinieka lielās aizņemtības dēļ viņš šo vietu apskatīja tikai 28. jūlijā.

K. Īles viedoklis bija pagaidām noguldīt lielo akmeni, balstot to uz vienas no atlūzušās akmens šķembas. Pārējās atlūzušās šķembas tika aizvestas un noliktas drošā vietā un akmens krāvums sakārtots.

Tādēļ, lūdzu, esiet saprotoši un pieņemiet situāciju tāda kāda tā ir.Ausma Plūme
Staiceles pilsētas pārvaldes vadītāja


 


25.03.2011. Pieminot Komunistiskā genocīda upurus


25.03.2010. Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā Staicelē


25.03.2009. Dzīvā vēstures stunda - 25.marts


25.03.2008. Pieminam un atceramies 1949.gadā represētos