Staicele - Reportāžas - Bibliotēka - Kalendāra stāsts

19.01.2012.
Staiceles laiks – Staiceles kalendārā 2012

Piektdien, 19. janvārī, Staiceles bibliotēkā notika pilsētas kalendāra atvēršanas svētki un muzeja "Pivālind" kalendāru kolekcijas izstādes atklāšana. Pasākumā piedalījās kalendāra sastādītāji, izstādes veidotāji, bibliotēkas apmeklētāji un citi interesenti.


Pasākumu atklāja muzeja vadītāja Indra Jaunzeme, kuras pašas kalendāru kolekcija ir arī šīs izstādes pamatā. Savā stāstījumā viņa pieskārās kalendāru vēsturei, tā veidiem - sākot ar baznīcas kalendāriem un beidzot ar mednieku, makšķernieku un pasaku kalendāriem.


Katra kalendāra pamatā ir fotogrāfija, kurā ir apstādināts laiks. Pateicoties pagājušajā gada vasarā bibliotēkā organizētajiem foto kursiem, radās ideja iemūžināt Staiceles laiku un izveidot kalendāru 2012.


Paldies Eināram Bērziņam, Alvim Zālamanam, Inesei Timermanei un Indrai Jaunzemei par ideju un tās realizāciju kalendāra veidošanā, atverot jaunā kalendāra lapas, teica bibliotēkas vadītāja Anita Strokša.


Izstāde Staiceles bibliotēkā būs skatām līdz pat februāra vidum, bet kalendārus var iegādāties Staiceles TIC.

Sagatavoja Anita Strokša